Генерал-майор Валерій Бондар: Служба судової охорони – це непохитна стіна між злочинністю і судовою владою

Генерал-майор Валерій Бондар: Служба судової охорони – це непохитна стіна між злочинністю і судовою владою

Сьогодні, 30 жовтня, у новоствореному Навчальному центрі Служби судової охорони, що у Вінниці, пройшов перший випуск слухачів.

Вручити свідоцтва державного зразка першим випускникам до Вінниці завітав Голова Служби судової охорони генерал-майор Валерій Бондар. Він привітав випускників і вкотре нагадав їм, що Служба судової охорони – це непохитна стіна між злочинністю і судовою владою.

– Я вірю в вас і упевнений, що ви успішно засвоїли програму підготовки і залишаєте Навчальний центр справжніми фахівцями своєї справи, справжніми захисниками судової влади! – наголосив  генерал-майор Валерій Бондар.

Голова Служби вручив двадцяти чотирьом слухачам з територіальних управлінь Служби судової охорони у Хмельницькій, Рівненській, Харківській, Одеській, Київській та Вінницькій областей свідоцтва державного зразка про завершення навчання та здобуття кваліфікацій “Охоронець” і “Охоронник”, а кращих відзначив грамотами за досягнення високих показників під час проходження професійного навчання.

Присутній на випуску начальник Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області полковник Служби Євгеній Прудиус побажав випускникам з часом повернутися до Навчального центру, пройти  курс підвищення кваліфікації і отримати офіцерські погони.

Водночас випускники продемонстрували Голові Служби та іншим присутнім те, чому навчалися упродовж останніх двох місяців: тактичні дії з огляду транспортного засобу на безпеку, під час забезпечення безпеки судді з виконанням прийомів захисту та прикриття, стримування агресивно налаштованої особи у її спробі прорватися через лінію охорони на вході до судової установи тощо.

Варто додати, що під час навчання слухачі вивчали тактику охоронної діяльності, психологію, правознавство, вчилися влучно стріляти і надавати першу домедичну допомогу, удосконалювали навички рукопашного бою. Своїм досвідом з ними ділилися найкращі співробітники центрального органу управління та територіальних управлінь Служби судової охорони.

В основу роботи судового охоронця закладений принцип запобігання загрози. Тому професійний охоронець не той, хто побував у багатьох небезпечних для життя ситуаціях, а той, хто зумів їх передбачити, уникнути і тим самим захистив і себе і правосуддя.

Довідково. Навчальний центр є структурним підрозділом Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області й забезпечуватиме підготовку кваліфікованих кадрів для потреб Служби судової охорони, їх перепідготовку та підвищення кваліфікації.

Первинна професійна підготовка для співробітників Служби судової охорони в центрі триватиме близько двох місяців, і після успішного складання державної атестації слухачі отримають свідоцтва державного зразка про присвоєння кваліфікації “Охоронник 3-го розряду”.

В основу створення Навчального центру Служби судової охорони покладено досвід функціонування подібних навчальних закладів провідних країн світу, зокрема діяльність центру підготовки італійських карабінерів у місті Ліворно. Тому новостворений центр не став типовим навчальним закладом із великим штатом викладачів та інструкторів, а став освітньою установою сучасного типу. Тут викладають і діляться своїм досвідом найкращі та найпідготовленіші співробітники Служби судової охорони, а штат адміністрації центру на сьогодні складає лише  6 осіб.

Такий підхід дозволяє не тільки значно економити державні кошти на підготовку персоналу Служби судової охорони, підвищити рівень їх професійної підготовки, а й якість виконання ними завдань з охорони та забезпечення безпеки установ судової влади.

 

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031