Голова Служби судової охорони Валерій Бондар: Мети досягає той, хто її прагне!

Голова Служби судової охорони Валерій Бондар: Мети досягає той, хто її прагне!

Сьогодні, 15 квітня, у Києві відбулося засідання Вищої ради правосуддя.

Серед питань порядку денного члени Вищої ради правосуддя розглянули звіт Голови Служби судової охорони генерал-майора Валерія Бондаря про діяльність Служби судової охорони у 2020 році.

Голова Служби судової охорони детально ознайомив учасників засідання з етапами становлення та розвитку Служби, досягненнями у 2020 році, головними завданнями на найближчу перспективу відповідно до Стратегії розвитку Служби судової охорони до 2022 року.

– Вмотивованість співробітників Служби, позитивне ставлення керівників будь-якої ланки до підлеглих, дієва система професійної підготовки, належне матеріально-технічне забезпечення дали змогу Службі посісти гідне місце в системі державних органів із правоохоронними функціями сектора безпеки держави, – підкреслив Голова Служби.

Серед головних досягнень минулого року Валерій Бондар назвав завершення формування територіальних управлінь Служби в усіх 24 областях України. За рік під захист Служби перейшло 277 об’єктів системи правосуддя, і наразі загальна чисельність органів й установ судової влади, які охороняються Службою, становить 494.

– Виконуючи рішення позачергового XVII з’їзду суддів, ми в найкоротші строки взяли під свою охорону всі судові установи на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей, – зазначив генерал-майор Валерій Бондар.

Ознайомлюючи членів Вищої ради правосуддя з організаційно-штатною структурою Служби судової охорони, Голова Служби зазначив, що новостворені у складі територіальних управлінь підрозділи швидкого реагування, після відповідної підготовки і злагодження в межах тактико-спеціальних навчань, тільки за шість місяців 2020 року були задіяні для посилення несення служби під час розгляду майже 2,5 тис. резонансних судових процесів.

– Ці високопрофесійні охоронці Феміди не допустили жодного порушення громадського порядку під час розгляду таких справ. Їхній вишкіл високо оцінили й делегати XVIІI з’їзду суддів, для забезпечення охорони й безпеки якого ці підрозділи також залучалися, – додав Валерій Бондар.

За його словами, не менше (а іноді й більше) навантаження лежить на плечах співробітників підрозділів особистої безпеки суддів.

– Фахівців з особистої безпеки суддів у нас поки що лише 122. З травня минулого року й донині вони забезпечили особисту безпеку 19 суддів, на адресу яких лунали погрози, – повідомив Голова Служби й додав, що підрозділи особистої безпеки суддів та швидкого реагування територіальних управлінь Служби мають міжрегіональний статус і створені лише в дев’яти областях країни, у зоні відповідальності кожного з них – три-чотири області держави.

Не оминув Голова Служби у своєму звіті й питання професійної підготовки співробітників Служби. Він, зокрема, зазначив, що створений і відкритий у минулому році у Вінниці власний Навчальний центр є гордістю Служби.

– Ніхто краще не підготує судового охоронця, ніж ми самі, – констатував Валерій Бондар і додав, що у функціонування новоствореного Навчального центру закладені найкращі європейські практики, які дають змогу, не витрачаючи значних коштів і не утримуючи великого штату персоналу центру, здійснювати якісну підготовку кваліфікованих кадрів для потреб Служби.

Продовжуючи тему ефективного використання державних коштів, Голова Служби ознайомив членів Вищої ради правосуддя з упровадженою в Службі системою GPS-моніторингу використання транспортних засобів.

– Ми новий державний орган і намагаємося впроваджувати в нашу діяльність новітні технології, які дозволяють раціонально використовувати бюджетні кошти, – зазначив Валерій Бондар. – Ця сучасна система дозволяє значно економити паливо та зменшує моторесурс автомобілів, стримує водіїв від порушень Правил дорожнього руху, а також упереджує нецільове використання службового автотранспорту.

Серед проблемних питань, які стали на заваді швидким темпам розвитку Служби судової охорони в минулому році, Валерій Бондар назвав, зокрема, недостатній рівень фінансування та необхідність законодавчого врегулювання низки питань діяльності Служби.

– Попри складності фінансування системи судової влади, а відтак і корективи, які вимушено вносяться в плани нашого розвитку, Служба судової охорони спроможна виконувати поставлені перед нею завдання з охорони й забезпечення безпеки системи правосуддя держави в повному обсязі. Мети досягає той, хто її прагне! – наголосив Валерій Бондар.

Також Голова Служби судової охорони відповів на питання членів Вищої ради правосуддя.

Розглянувши звіт Голови Служби, члени Вищої ради правосуддя одноголосно його схвалили та визначили головні завдання Служби судової охорони на 2021 рік: неухильно виконувати завдання із забезпечення охорони й безпеки органів та установ судової влади й учасників судових процесів, а також завершити процес взяття під охорону всіх судових установ країни.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930