Майже в усіх областях України співробітники Служби судової охорони удосконалюють навички забезпечення безпеки судових установ

Майже в усіх областях України співробітники Служби судової охорони удосконалюють навички забезпечення безпеки судових установ

Співробітники територіальних управлінь Служби судової охорони продовжують активно відточувати свої професійні навички з охорони й забезпечення безпеки об’єктів судової влади під час тактико-спеціальних навчань і тренувань.

Так, на базі Білопільського районного суду Сумської області пройшли тактико-спеціальні навчання з особовим складом Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області.

Судові охоронці спільно зі співробітниками Білопільського районного відділення поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій відпрацювали тактику дій у разі проявів неповаги до суду, групових порушень громадського порядку в залі судового засідання та на території судової установи, а також дії в разі раптового задимлення або пожежі приміщення.

– Мета сьогоднішніх занять – навчити судових охоронців швидко та професійно реагувати на будь-які нештатні ситуації для забезпечення безпеки працівників та відвідувачів суду. Не менш важливим лишається питання обміну досвідом із колегами з різних служб та взаємодія з ними під час виконання службових завдань, – зазначив заступник начальника Територіального управління Служби у Сумській області полковник Служби судової охорони Андрій Івашина.

На Прикарпатті до тактико-спеціального навчання Служби судової охорони долучилися  військовослужбовці Національної гвардії України.

Спільне тренування, яке мало на меті відпрацювання дій для своєчасного реагування на ризики та підвищення рівня готовності до виконання службових завдань під час виникнення позаштатних ситуацій, пройшло в Івано-Франківському апеляційному суді.

Співробітники Територіального управління Служби у Івано-Франківській області та нацгвардійці підвищили рівень взаємодії, практичні й теоретичні навички в разі активного опору відвідувачами суду під час проходження пункту пропуску та спроби пронесення заборонених предметів.

Спільне навчання співробітників Служби судової охорони, підрозділів обласних управлінь Нацполіції та Державної служби з надзвичайних ситуацій пройшло й на базі Козівського районного суду Тернопільської області.

Тактико-спеціальні навчання були присвячені відпрацюванню алгоритму спільних дій у разі виникнення нештатних ситуацій під час загострення обстановки в залі судового засідання, виникнення загрози для життя судді, виявлення вибухонебезпечних предметів та виникнення пожежі, масових протестів і порушень громадського порядку біля приміщення суду.

– Такі спільні навчання на базі органів системи правосуддя області підвищують результативність службової діяльності та забезпечують своєчасність реагування в разі ускладнення оперативної обстановки, – зазначив по завершенню навчання  начальник Територіального управління Служби у Тернопільській області полковник Служби судової охорони Едуард Кольцов.

Для судових охоронців Полтавщини спільні тактико-спеціальні навчання з працівниками Національної поліції тривали два дні поспіль, 10-го та 11 грудня.

Спочатку на території Чутівського районного суду Полтавської області, а наступного дня на території Ленінського районного суду м. Полтави.

Учасники навчання удосконалили спільні дії в разі порушень громадського порядку чи масових заворушень у суді. Зокрема, судові охоронці оперативно розв’язували низку ситуаційних завдань, наближених до реальних: спроба проникнення до суду агресивно налаштованого натовпу, намагання громадянина пронести вибухонебезпечні предмети тощо.

Також два дні поспіль, 10-11 грудня, тривали навчання з охорони громадського порядку під час резонансних засідань і для спецпризначенців Територіального управління Служби судової охорони у Одеській області.

Вперше таке тактико-спеціальне навчання одночасно проходило на базі трьох судових установ Одеси. Так, в одній із судових установ відпрацьовувався сценарій із забезпечення особистої безпеки судді: супроводі його із судової зали в умовах загрози життю та здоров’ю з подальшою евакуацією.

В іншому суді охоронці Феміди стримували натовп агресивно налаштованих людей із забороненими предметами в їх намаганнях вдертися до суду. Ще в одній судовій установі судові охоронці протидіяли грубим проявам неповаги до суду.

А на території і в приміщенні Заводського районного суду м. Запоріжжя свою професійну майстерність з організації охорони й безпеки відшліфовували співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Запорізькій області.

Судові охоронці удосконалювали знання та навички в організації дій у разі виникнення позаштатних або надзвичайних ситуацій, зокрема в разі порушень громадського порядку під час проведення велелюдних акцій біля будівлі суду.

 

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031