Майже в усіх областях України судові охоронці підвищували свою професійну майстерність із забезпечення безпеки органів та установ судової влади держави

Майже в усіх областях України судові охоронці підвищували свою професійну майстерність із забезпечення безпеки органів та установ судової влади держави

Поточний тиждень пройшов у Службі судової охорони з акцентом на проведенні тактико-спеціальних навчань і тренувань. Майже в усіх областях України співробітники Служби підвищували свою професійну майстерність із забезпечення безпеки органів та установ судової влади держави.

Одне з наймасштабніших тренувань пройшло сьогодні, 11 грудня, на Прикарпатті. Тут на базі Господарського суду Івано-Франківської області співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області, військовослужбовці Нацгвардії, працівники Нацполіції та рятувальники ДСНС спільно відпрацьовували завдання з охорони і забезпечення безпеки судової установи.

Взяти під свій контроль громадський порядок в будинку правосуддя та захистити учасників судового процесу, затримати порушників без шансу на втечу, змоделювати та попередити дії правопорушника, припинили спробу нападу на суддю або конвой, утворити безпечний коридор для конвойного автомобіля, виявити закладений вибуховий пристрій, ліквідувати умовне загоряння в приміщенні суду – ці та інші завдання спільно відпрацювали учасники цього тактико-спеціального навчання.

Сьогодні ж співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області підвищували свій вишкіл на базі Богунського та Корольовського районних судів обласного центру.

Як повідомив начальник Житомирського територіального управління Служби полковник Служби судової охорони Геннадій Герасимчук, головна мета навчання полягала у практичному відпрацюванні дій резерву в разі ускладнення або зміни оперативної обстановки під час забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.

В ході тренування судові охоронці Житомирщини відпрацювали дії зі стримування агресивно налаштованих осіб, які намагалися потрапити до приміщення судової установи, забезпечення виїзду спецавтомобіля конвою при блокуванні воріт, припинення проявів неповаги до суду та групових порушень громадського порядку в залі судового засідання тощо.

На базі Черкаського апеляційного суду свій вишкіл відточували співробітник резерву Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області.

Свої знання та вміння охоронці правосуддя удосконалювали в ході різних змодельованих варіантів можливих нештатних ситуацій: під час проведення біля території суду масових заходів, в разі отримання повідомлення про порушення громадського порядку на прилеглій до суду території, під час припинення групових порушень громадського порядку в залі судового засідання, на випадок загрози судді та іншим учасникам судового процесу.

А співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області сьогодні підвищували свої професійні навички на об’єктах Вінницького міського суду.

В межах тактико-спеціального навчання судові охоронці відпрацьовували алгоритм дій в разі порушень громадського порядку в приміщенні суду та на прилеглій до нього території, блокували спроби проникненні в будівлю суду невідомих осіб, вилучали заборонені предмети, евакуйовували працівників та відвідувачів з приміщення суду.

Ще одне масштабне тактико-спеціальне навчання зі залученням судових охоронців та представників інших правоохоронних органів пройшло напередодні на Полтавщині на базі Октябрського районного суду обласного центру.

Попередження та недопущення вчинення групових порушень громадської безпеки та порядку, проявів неповаги до суду, масових заворушень, кримінальних і адміністративних правопорушень, які можуть мати місце в судовій установі – саме такі завдання в ході тренування спільно відпрацювали співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області, військовослужбовці Національної гвардії України, працівники патрульної поліції та роти конвойної служби поліції ГУНП в Полтавській області, а також управління поліції охорони Полтавської області.

Дії резерву в разі ускладнення обстановки навколо об’єктів системи правосуддя відпрацювали й охоронці Феміди Закарпаття.

Свої тактичні навички співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області удосконалювали на базі Закарпатського апеляційного суду: підтримували громадський порядок у залі судових засідань, забезпечували особисту безпеку судді в умовах активної протидії агресивно налаштованих молодиків, розблоковували виїзд конвойного автомобіля з території судової установи тощо.

Також дії резерву з реагування на можливі надзвичайні ситуації в суді відпрацювали 10 грудня судові охоронці Донеччини в Артемівському міськрайонному суді, що у Бахмуті.

Разом з поліцейськими та рятувальниками співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Донецькій області відпрацьовували завдання з посилення охорони суду, стримування натовпу та перекриття вільного доступу до зали судового засідання або будівлі в разі надзвичайної ситуації, інші тактичні прийоми та евакуацію при пожежі.

А на базі Тернопільського апеляційного суду свою професійну майстерність відточували співробітники резерву Територіального управління Служби судової охорони у Тернопільській області.

Під час тренування його учасники відпрацювали алгоритм дій в разі ускладнення обстановки в ході розгляду судових проваджень, що набули значного суспільного резонансу, а також на випадок виникнення протистояння між сторонами процесу та загрозі безпеці судді.

– Такі тренування допомагають виробити у наших співробітників чіткість дій та вдосконалити їхні навички задля запобігання надзвичайних подій під час несення служби із забезпечення безпеки судових установ, – зазначив керівник навчання – начальник відділу охорони та підтримання громадського порядку Територіального управління Служби у Тернопільській області підполковник Служби судової охорони Богдан Катрун.

 

 

 

Погода

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31