Минулими вихідними одразу в кількох областях України пройшли тактико-спеціальні навчання із забезпечення безпеки судових установ

Минулими вихідними одразу в кількох областях України пройшли тактико-спеціальні навчання із забезпечення безпеки судових установ

Так, суботнього ранку 22 травня велелюдно було навколо Чернігівського районного суду.

Біля судової установи в повному екіпіруванні були сконцентровані посилені наряди співробітників Територіального управління Служби у Чернігівській області. Для підсилення дій чернігівських судових охоронців зі столиці України прибули співробітники підрозділів швидкого реагування та особистої безпеки суддів Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області.

За легендою тактико-спеціального навчання, у цей час у стінах суду розпочалося резонансне засідання. Біля центрального входу судової установи зібрався чималий натовп молодиків, які зухвало себе поводили, намагаючись проникнути всередину суду.

Тому перед судовими охоронцями з двох областей стояло завдання: за будь-якого розвитку ситуації забезпечити належний громадський порядок засідання, не допустити проявів неповаги до суду й інших протиправних дій, та головне – забезпечити безпеку всіх без винятку учасників судового процесу.

Як повідомив начальник Територіального управління Служби у Чернігівській області полковник Служби судової охорони Олександр Рибак, до навчання було задіяно понад 50 судових охоронців.

– Особливо цінним для нас стала участь колег із Київщини, які мають великий практичний досвід забезпечення безпеки резонансних судових процесів і на власному прикладі продемонстрували правильність та послідовність тактики дій, – додав він.

Під час практичної фази навчання судові охоронці Чернігівщини та Київщини відпрацювали дії зі стримування агресивно налаштованого натовпу й перекриття доступу до зали судових засідань, тактичні прийоми з евакуації судді, адвоката та інших учасників процесу, видалення із зали й передавання працівникам Нацполіції найбільш активних порушників громадського порядку.

Варто додати, що виконання ситуаційних завдань значно ускладнювалося специфікою самої будівлі райсуду. Вузькі коридори та невелике приміщення зали засідань обмежували дії нарядів, а масивні стіни будівлі перешкоджали проходженню сигналів радіозв’язку.

Підбиваючи підсумки навчання, його керівництво зазначило, що співробітники Служби судової охорони загалом впоралися з поставленими завданнями і продемонстрували належний рівень підготовки.

А до навчання, яке пройшло також 22 травня на базі Вінницького міського суду, було залучено співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області, військовослужбовців Національної гвардії України, працівників Нацполіції, а також інструкторів обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Основна мета навчання полягала у відпрацюванні єдиного алгоритму дій представників різних силових структур під час забезпечення заходів безпеки резонансного судового засідання, у разі порушень громадського порядку в залі судового засідання та на прилеглій до судової установи території.

На початку тренування інструктор з домедичної допомоги Юрій Марценюк нагадав учасникам навчання першочергові заходи з надання домедичної допомоги постраждалим до прибуття служб порятунку.

Під час практичної фази тактико-спеціального навчання його учасники фахово розв’язували низку ситуаційних завдань, наближених до реальних: стримували блокування конвойного автомобіля під час в’їзду та виїзду з території суду, реагували на спробу втечі особи, що перебуває під вартою, та на порушення громадського порядку під час судового засідання.

Подібне тактико-спеціальне навчання відбулося й на базі Рівненського апеляційного суду.

Свої навички із забезпечення громадського порядку та безпеки в судовій установі удосконалювали співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області, працівники роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в Рівненській області та військовослужбовці Нацгвардії України.

Зокрема, учасники навчання відпрацювали тактику спільних дій на посту пропуску та охорони до суду, під час конвоювання затриманих та взятих під варту осіб, затримання підсудних у разі спроби їх втечі, а також спроби нападу чи непокори в залі суду чи на маршруті слідування.

Варто додати, що такі тактико-спеціальні навчання допомагають співробітникам Служби судової охорони удосконалювати власну професійну майстерність і відпрацювати спільні дії з іншими силовиками із забезпечення надійної охорони та безпеки судових установ в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930