По всій Україні судові охоронці разом з іншими силовиками продовжують відпрацьовувати різні варіанти захисту об’єктів судової влади

По всій Україні судові охоронці разом з іншими силовиками продовжують відпрацьовувати різні варіанти захисту об’єктів судової влади

Співробітники Служби судової охорони разом із представниками інших силових структур продовжують у рамках тактико-спеціальних занять відпрацьовувати різні варіанти захисту об’єктів судової влади.

Так, на Сумщині до тренування, яке пройшло на базі Зарічного та Сумського районних судів м. Суми, разом із судовими охоронцями працівники Головного управління Нацполіції та військовослужбовці Нацгвардії відпрацьовували алгоритм дій у разі можливого виникнення  надзвичайних ситуацій під час судових процесів.

– Сьогодні ми відпрацьовували спільні дії співробітників Служби судової охорони і правоохоронців під час проведення резонансних судових засідань, зокрема в разі загострення обстановки на території судової установи, –  зазначив т. в. о. начальника Територіального управління Служби у Сумській області полковник Служби судової охорони Андрій Івашина. –  Особливу увагу приділили питанням дій під час прояву масової непокори в залі судового засідання та порядку дій у разі виникнення масових заворушень перед приміщенням суду.

У Сєверодонецьку співробітники  Служби судової охорони, військовослужбовці Національної гвардії України та Служби безпеки України, працівники Нацполіції України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій тренувалися діяти в умовах, максимально наближених до реальних.

За легендою тактико-спеціального заняття, під час розгляду резонансної справи виникли акції протесту як у залі судового засідання, так і під стінами суду.

Учасники тренування відпрацювали завдання із забезпечення фізичної безпеки судді та учасників судового процесу, безпечного конвоювання затриманого, вилучення правопорушників із зали судового засідання, стримування та витіснення агресивно налаштованого натовпу, евакуації працівників та відвідувачів суду, гасіння умовної пожежі, що виникла раптово.

Підбиваючи підсумки заняття, начальник Територіального управління Служби у Луганській області полковник Служби судової охорони Вячеслав Абрамов зазначив, що з метою підвищення ефективності спільних дій подібні заняття проводитимуться й надалі для удосконалення взаємодії та злагодженої роботи в команді, а також подякував всім учасникам за проведену роботу під час тренування.

А на Прикарпатті на базі Івано-Франківського апеляційного суду відбулися спільні інструктаж і тактико-спеціальне заняття співробітників Служби судової охорони та військовослужбовців Національної гвардії України.

Під час інструктажу до відома судових охоронців і нацгвардійців були доведені основні вимоги порядку взаємодії Служби з іншими силовими структурами країни під час виконання завдань та функцій Службою судової охорони.

Також заступник начальника Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області (зі служби) полковник Служби судової охорони Михайло Кушнірик проінструктував судових охоронців щодо дій перед заступанням на службу та в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Далі співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області та військовослужбовці Національної гвардії України в рамках спільного тактико-спеціального заняття відпрацювали питання своєчасного реагування на ризики, ускладнення під час проведення масових акцій біля судових установ, підтримання громадського порядку та забезпечення безпеки учасників резонансних судових процесів тощо.

На базі Миколаївського апеляційного суду відбулося спільне тактико-спеціальне заняття підрозділів охорони, швидкого реагування та особистої безпеки суддів  територіальних управлінь Служби судової охорони у Миколаївській та Одеській областях, головного управління Нацполіції Миколаївщини та особового складу Національної гвардії України.

Тренування було присвячено відпрацюванню спільних дій під час виникнення надзвичайних подій в органах судової влади. Учасники тренування відпрацьовували завдання, пов’язані з припиненням порушень громадського порядку в залі судового засідання після конфлікту між представниками сторін судового процесу, забезпеченням безпеки під час порушення громадського порядку на посту пропуску та охорони суду, а також надання долікарської допомоги постраждалому. Завдання та їх відпрацювання були максимально наближені до реальних.

Начальник Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області підполковник Служби Микола Іщенко, який безпосередньо здійснював керівництво тренуванням, зазначив, що такі тренування планується проводити регулярно, аби всі співробітники Служби були готові до забезпечення безпеки суддів та учасників судового процесу під час виникнення будь-яких позаштатних ситуацій.

На Закарпатті подібні тактико-спеціальні заняття зі співробітниками Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області пройшли на базі Мукачівського міськрайонного суду.

Тут судові охоронці напрацьовували тактику дій щодо стримування натовпу агресивно налаштованих осіб, які намагаються прорватися через пункт пропуску до суду, та відпрацювали алгоритм дій в залі судових засідань у разі ускладнення обстановки.

У Львові співробітники Служби судової охорони та працівники  обласного Головного управління ДСНС України провели тренування з відпрацювання алгоритму спільних дій на випадок виникнення пожежі.

Навчання, яке відбулося на базі Львівського окружного адміністративного суду, почалося з евакуації працівників судової установи. Співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Львівській області проводили евакуацію працівників апарату суду та відвідувачів судової установи, вчилися гасити пожежу власними силами та допомагати в цьому професійним пожежникам.

Водночас рятувальники здійснили оперативне розгортання та ліквідували умовну пожежу, що виникла на першому поверсі. За легендою, у будівлі під час пожежі залишився відвідувач. Вогнеборці провели пошуково-рятувальні роботи та винесли умовного потерпілого на свіже повітря, а також надали йому домедичну допомогу.

Проведені тренування допомогли всім учасникам отримати практичний досвід з виконання завдань відповідно до своєї спеціалізації, відпрацювати алгоритм спільних дій та тісної взаємодії між співробітниками Служби судової охорони та представниками інших силових структур.

 

 

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031