Співпраця з Центром пробації дозволить судовим охоронцям Рівненщини ефективно попереджувати правопорушення в судах

Співпраця з Центром пробації дозволить судовим охоронцям Рівненщини ефективно попереджувати правопорушення в судах

Сьогодні, 14 січня, у Рівному відбулася зустріч начальника Територіального управління Служби у Рівненській області полковника Служби судової охорони Віктора Мороза з начальником філії Державної установи “Центр пробації” у Рівненській області Олександром Адамцем.

Пробація в Україні – це система наглядових та соціально-виховних центрів, що поширюють свої функції на засуджених, які вчинили злочини, що не передбачають позбавлення волі. Такі заходи спрямовані на корекцію соціальної поведінки засудженого з метою створення безпечного суспільства без ув’язнення правопорушника.

Як зазначив Олександр Адамець, функціями центрів пробації є, зокрема, нагляд за засудженими, підготовка щодо них досудових доповідей та в разі неможливості корекції девіантної поведінки клієнта – підготовка клопотань про зміну виду запобіжного заходу або покарання.

– За наявності такого клопотання засуджений зобов’язаний самостійно з’явитися до суду для розгляду його справи, – додав керівник філії “Центру пробації” Рівненщини.

Водночас полковник Служби судової охорони Віктор Мороз звернув увагу саме  на це питання, адже фактично, охоронці Феміди можуть контактувати з таким засудженим, навіть не підозрюючи про його кримінальне минуле та можливість зміни йому запобіжного заходу або виду покарання.

– Такі дані могли б озброїти судового охоронця інформацією і зумовити більш пильні заходи безпеки, враховуючи вільне переміщення такої особи. Обмін цими даними дозволить нам діяти на випередження і не допускати виникнення надзвичайних ситуацій у судових установах, – констатував Віктор Мороз.

Присутній на зустрічі заступник начальника філії Центру пробації у Рівненській області Юрій Омельчук також наголосив на необхідності врахування соціально-поведінкових характеристик осіб, які не бажають або в силу тих чи тих обставин не можуть стати на шлях виправлення, і створенні для них у суді безпечного середовища, аби вберегти їх від необдуманих кроків.

Потім учасники зустрічі обговорили механізми та кроки для налагодження подальшої плідної співпраці для забезпечення безпеки судових установ.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930