Співробітники Служби судової охорони продовжують активні спільні тренування з представниками інших силових структур на базі установ судової влади

Співробітники Служби судової охорони продовжують активні спільні тренування з представниками інших силових структур на базі установ судової влади

Протягом цього тижня співробітники Служби судової охорони проводять активні спільні тренування з представниками інших силових структур і відомств на базі установ судової влади.

Приміщення Лубенського та Миргородського міськрайонних судів Полтавської області стали 27 січня об’єктами тактико-спеціальних навчань судових охоронців Полтавщини та працівників районних відділень поліції.

Учасникам навчань були запропоновані умови, наближені до реальних, та  нестандартні сценарії, розв’язання яких вимагає миттєвого прийняття рішень. Зокрема, захоплення заручників у судовій установі, виявлення вибухонебезпечного предмета на прилеглій до суду території, порушення громадського порядку біля будівлі судової установи та спроба радикально й агресивно налаштованих груп проникнути до суду –такі завдання з високим рівнем складності довелося розв’язувати співробітникам Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області. Водночас кожен з них мав продемонструвати знання законодавства, навички тактичної підготовки, швидкість реакції та вміння взаємодіяти не лише зі своїми колегами, а й  представниками Нацполіції.

Керівництво навчань високо оцінило рівень професійної підготовки судових охоронців та висловило впевненість, що судові установи регіону, які охороняються співробітниками Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області, максимально захищені від порушень громадського порядку.

Не менш цікавими й насиченими видалися тактико-спеціальні навчання за участю співробітників Служби, працівників Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій, що пройшли на Херсонщині.

Такі спільні тренування в Новотроїцькому та Генічеському районних судах проводилися вперше. Судові охоронці, поліцейські та рятувальники відпрацювали спільну тактику дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на прилеглих до судів територіях, приміщеннях, де перебувають особи взяті під варту, та в залах судових засідань. Зокрема, щодо припинення проявів неповаги до суду і порушень громадського порядку під час проведення резонансних судових засідань, у разі виявлення підозрілих предметів на прилеглій території до будівель судів, виникнення осередків задимлення та пожежі.

На Рівненщині тактико-спеціальне навчання підрозділу охорони та взводу швидкого реагування Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області спільно з групою швидкого реагування Нацполіції пройшло сьогодні, 28 січня, на базі Дубенського міськрайонного суду.

Розв’язання спільних ситуативних завдань дало змогу судовим охоронцям і поліцейським відпрацювати злагодженість та взаємодію в екстрених ситуаціях.

До слова, це було перше в цьому році спільне тактико-спеціальне тренування для судових охоронців Рівненщини. Упродовж місяця такі навчання і тренування пройдуть у 16 судових установах області, які охороняються Службою.

Сьогодні ж на базі однієї з військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України відбулося спільне заняття зі співробітниками підрозділів охорони, взводу швидкого реагування та підрозділу особистої безпеки суддів Територіального управління Служби судової охорони у Одеській області.

Фахівці-сапери Національної гвардії України ділилися досвідом із судовими охоронцями щодо розпізнавання вибухонебезпечних предметів, саморобних вибухових пристроїв, їхніх демаскуючих ознак, а також небезпечних факторів вибуху та засобів захисту від нього.

На Тернопільщині спільні тактико-спеціальні навчання із залученням співробітників Територіального управління Служби у Тернопільській області, підрозділів Нацполіції України та Державної служби з надзвичайних ситуацій  пройшли на базі Заліщицького та Чортківського районних судів.

Учасники навчання  успішно відпрацювали поставлені ситуаційні завдання, пов’язані із загостренням обстановки в залі судових засідань та порушень громадського порядку біля приміщень установ системи правосуддя.

– Спільні навчання на базі органів системи правосуддя області підвищують результативність службової діяльності та забезпечують своєчасність реагування у разі ускладнення оперативної обстановки, – зазначив начальник Територіального управління Служби у Тернопільській області полковник Служби судової охорони Едуард Кольцов.

Варто додати, що за перебігом навчання у Чортківському районному суді спостерігав голова Чортківської міської ради Володимир Шматько. Він відзначив професійність та злагодженість дій силовиків і зазначив, що з великою зацікавленістю долучився до процесу проведення таких навчань.

Після завершення навчання керівники задіяних силових структур та органів місцевого самоврядування обговорили посилення безпеки мешканців громад та підтримали ініціативу Територіального управління Служби судової охорони у Тернопільській області щодо розширення систем відеоспостереження в межах місцевих програм безпеки.

А на Прикарпатті під час тактико-спеціального навчання спільно взаємодіяли співробітники Служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України в Івано-Франківській області.

Спільне тренування відбулося в Тлумацькому районному суді. Під час протипожежного етапу навчання судові охоронці якісно організували зустріч підрозділів рятувальної служби, надали допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі та в установці техніки на зовнішні джерела водопостачання. Також практично були відпрацьовані дії з евакуації людей з приміщення судової установи, ліквідації умовної пожежі надання допомогу умовно постраждалому.

Крім того, співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області відточили навички щодо забезпечення безпеки працівників суду у випадку групових порушень громадського порядку в будівлі та на прилеглій до неї території.

Завершилися тактико-спеціальні заходи в територіальних управліннях Служби судової охорони підбиттям підсумків та визначенням завдань щодо удосконалення тактики й алгоритмів дій для якісного забезпечення безпеки органів та установ системи правосуддя.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031