Судові охоронці Буковини тренувалися захищати суд разом із колегами з Поділля, а охоронці Феміди Дніпропетровщини – з іншими правоохоронцями

Судові охоронці Буковини тренувалися захищати суд разом із колегами з Поділля, а охоронці Феміди Дніпропетровщини – з іншими правоохоронцями

Минулий тиждень завершився в Службі судової охорони проведенням у низці областей України тактико-спеціальних навчань із залученням представників інших силових структур.

Одне з найбільш масштабних тренувань пройшло на базі Сокирянського районного суду Чернівецької області, де злагодженість дій відпрацьовували співробітники територіальних управлінь Служби судової охорони у Чернівецькій та Хмельницькій областях. До навчання також долучилися працівники Національної поліції та вогнеборці ДСНС.

На навчаннях понад півсотні судових охоронців із Буковини та Поділля відпрацювали спільні дії під час імовірних масових порушень громадського порядку в суді. Так, за тактичним задумом, слухання резонансної справи завершилося невдоволенням та з’ясуванням стосунків між сторонами процесу. Охоронці Феміди блискавично зреагували на ускладнення ситуації: один із підрозділів утворив коридор, тимчасом інший – евакуював суддю в безпечне місце.

Водночас на прилеглій до суду території розгорнулася акція протесту, учасники якої поводили себе агресивно, вигукували погрози та висловлювали намір застосувати силу. Деякі з них намагалися увірватися до приміщення храму Феміди, аби “поспілкуватися” із суддею.

Співробітники Служби намагалися врегулювати конфлікт мирно, однак невдоволення та агресія лише зростали. Керівництвом навчанням було прийнято рішення негайно вжити заходів щодо припинення порушень громадського порядку. Судові охоронці оперативно та злагоджено нівелювали всі намагання радикально налаштованих громадян реалізувати свої наміри.

– Це життя, порушники громадського порядку бувають різні, ситуації також. Тому всі дії відпрацьовуємо заздалегідь. Хочу зазначити, що співробітники двох різних територіальних управлінь діяли як одна команда, – поділився враженнями начальник одного з відділів Територіального управління Служби у Чернівецькій області підполковник Служби судової охорони Валерій Вівчарюк.

– Під час навчання судові охоронці двох областей вкотре продемонстрували свою готовність до дій у складних ситуаціях і в разі потреби здатні виконувати поставлені завдання на досить високому професійному рівні, – підсумував перебіг навчання начальник одного з відділів Територіального управління Служби у Хмельницькій області майор Служби судової охорони Андрій Вишинський.

У Дніпрі спільне тактико-спеціальне навчання співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області та бійців Національної гвардії України пройшло на базі Ленінського районного суду міста Дніпропетровська.

Тренування було присвячено відпрацюванню спільної тактики дій у разі ускладнення обстановки навколо судової установи та прийняттю доцільного рішення в умовах обмеженого часу.

Так, судові охоронці та нацгвардійці відпрацювали алгоритм дій під час виникнення групових порушень громадського порядку в залі судового засідання, а також відшліфували навички стримування натовпу агресивно налаштованих осіб. Особливу увагу приділили діям під час спроби втечі правопорушника з-під варти.

Варто додати, що подібні тактико-спеціальні навчання є невід’ємною частиною службової діяльності Служби судової охорони. Щоразу, відпрацьовуючи на різних об’єктах судової влади тактичні завдання, судові охоронці навчаються миттєво вживати заходів реагування і злагоджено протидіяти нештатним ситуаціям.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031