Судові охоронці підвищують свої спроможності для захисту об’єктів судової влади

Судові охоронці підвищують свої спроможності для захисту об’єктів судової влади

На цьому тижні співробітники Служби судової охорони в різних регіонах України провели тактико-спеціальні навчання із забезпечення безпеки судових установ спільно з представниками інших силових та правоохоронних структур держави.

Так, на Черкащині свій професійний вишкіл з відпрацюванням прийомів забезпечення надійної охорони й безпеки Жашківського та Драбівського районних судів підвищували співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області, правоохоронці районного відділу Національної поліції та місцеві рятувальники ДСНС.

Учасники спільного навчання відпрацювали одразу кілька сценаріїв можливого розвитку подій навколо судових установ і в тісній взаємодії виконали завдання з припинення групових порушень громадського порядку в суді та на прилеглій до нього території в разі отримання повідомлення про замінування будівлі суду та виникнення загрози безпеці всіх учасників судового процесу під час розгляду резонансної справи.

– У будь-якій ситуації потрібно діяти виважено й помірковано, але найголовніше – завжди лишатися людиною. Тому ми маємо бути максимально сконцентровані й підготовлені до будь-якого розвитку подій, а вміння діяти на випередження та логічно прораховувати свої кроки наперед сприятимуть тому, аби правосуддя на Черкащині відбувалося в безпечних умовах, – зазначив заступник начальника Територіального управління Служби у Черкаській області підполковник Служби судової охорони Юрій Бас.

Варто додати, що спільні тактико-спеціальні навчання судових охоронців з представниками інших силових структур охоплять усі без винятку судові установи, які перебувають під охороною Служби судової охорони Черкащини.

Вгамувати порушників громадського порядку, перевірити чи не заклали вибухівку в приміщенні суду, затримати зловмисника до приїзду поліції, евакуювати суддю у безпечне місце, надати домедичну допомогу постраждалим, забезпечити захист усіх учасників судового процесу – ці завдання вирішували учасники тактико-спеціального навчання на Хмельниччині.

На базі Волочиського районного суду, який лише місяць тому перейшов під охорону Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області, спільно із судовими охоронцями тренувалися й працівники Нацполіції та рятувальники ДСНС.

Справжнім випробуванням для учасників навчання стало одночасне виникнення форс-мажорних ситуацій  одразу в двох приміщеннях судової установи. Тож командування перевірило не лише правильність тактичних дій підлеглих, а й швидкість прийняття рішень ними.

За максимально наближеним до реальності сценарієм навчання судові охоронці удосконалили навички злагоджених дій з витіснення із зали судових засідань осіб, які вчиняли безладдя та не виконували вимоги головуючого судового засідання, навчалися миттєво діяти при загрозі життю та здоров’ю учасників судового процесу.

– Впевнені та професійні дії, які судові охоронці демонструють під час регулярних навчань, свідчать про їх високу готовність до протидії порушенням громадського порядку. Сьогодні вони підтвердили, що на 100 відсотків можуть забезпечувати охорону суду та всіх учасників процесу, – підсумував перебіг навчання начальник відділу фізичного захисту Територіального управління Служби у Хмельницькій області майор Служби судової охорони Андрій Вишинський.

На Житомирщині до спільного тренування, крім співробітників Територіального управління Служби у Житомирській області, задіяли військовослужбовців Національної гвардії України та працівників Національної поліції.

На території та об’єктах Житомирського апеляційного суду учасники тактико-спеціального навчання відпрацювали узгоджені дії варти Національної гвардії України та співробітників Служби в разі порушення громадського порядку в залі судових засідань та відмови осіб, що перебувають під вартою, виконувати законні вимоги.

На Слобожанщині місцем проведення спільного тактико-спеціального навчання судових охоронців і нацгвардійців було обрано Харківський апеляційний суд.

Співробітники Територіального управління Служби у Харківській області та військовослужбовці Східного оперативно-територіального  об’єднання Національної гвардії України удосконалювали взаємодію із забезпечення громадського порядку під час резонансних судових засідань, зокрема щодо надання допомоги нацгвардійцям у конвоюванні осіб, які перебувають під вартою.

– Для підтримання належного громадського порядку під час судових засідань ми маємо прорахувати всі варіанти розвитку подій та бути готовими до них. Адже припинення проявів неповаги до суду, забезпечення безпеки суддів, працівників судів  та відвідувачів судових установ є пріоритетним завданням  для Служби судової охорони. І тільки завдяки тісній співпраці та злагодженим діями судових охоронців з представниками інших силових та правоохоронних структур ми зможемо забезпечити безпеку всіх учасників судового процесу, – зазначив начальник Територіального управління Служби у Харківській області полковник Служби судової охорони Андрій Марущенко.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930