Судові охоронці спільно з представниками інших правоохоронних органів підвищують рівень взаємодії для забезпечення безпеки судочинства

Судові охоронці спільно з представниками інших правоохоронних органів підвищують рівень взаємодії для забезпечення безпеки судочинства

Протягом цього тижня співробітники Служби судової охорони в межах тактико-спеціальних навчань і тренувань продовжили спільно з представниками інших правоохоронних органів підвищувати рівень взаємодії для забезпечення безпеки судочинства.

Так, на Миколаївщині пройшло масштабе тактико-спеціальне навчання, до якого було залучено співробітників двох територіальних управлінь Служби судової охорони – у Миколаївській та Одеській областях, військовослужбовців Національної гвардії України та поліцейських місцевого підрозділу тактико-оперативного реагування.

Цього разу учасники навчання підвищували свій рівень взаємодії із забезпечення безпеки Миколаївського апеляційного суду. Зокрема, вони розв’язували завдання із забезпечення безпеки під час порушення громадського порядку на посту пропуску та охорони суду, “гасили” виниклу конфліктну ситуацію між сторонами судового процесу, учасники якої ігнорували зауваження судді та судового розпорядника щодо припинення протиправних дій тощо.

На Слобожанщині навчання відбулося у Вовчанському районному суді Харківської області із залученням працівників Національної поліції та рятувальників ДСНС.

Вовчанський районний суд був обраний об’єктом проведення тренування не випадково, адже він лише нещодавно перейшов під захист Територіального управління Служби судової охорони у Харківській області.

– Навчання судових охоронців у судах проводяться постійно. Залежно від розташування судової установи та особливостей будівлі відпрацьовуються різні тактичні прийоми її захисту. Тому вміння орієнтуватися і правильно розставляти пріоритети в разі виникнення форс-мажорних ситуацій у будівлях Феміди допоможуть нашим співробітникам забезпечувати безпеку всіх учасників судового процесу, – зазначив підполковник Служби судової охорони Олександр Ломака.

Під час тренування судові охоронці відпрацьовували різні тактичні прийоми: зі стримування натовпу, перекриття йому доступу до зали судового засідання, припинення масових порушень громадського порядку в будівлі суду та передання працівникам поліції затриманих порушників, а також провели навчальну евакуацію персоналу суду в разі задимлення.

Рятувальники ДСНС нагадали учасникам навчання та працівникам судової установи про основні правила поведінки в разі займання, ознайомили їх з алгоритмом дій під час користування первинними засобами пожежогасіння, особливостями їх використання.

Тактико-спеціальне навчання судових охоронців Луганщини пройшло на базі Білокуракинського районного суду.

Тут співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області відпрацювали одразу кілька сценаріїв розвитку можливих нештатних ситуацій: дії щодо припинення групових порушень громадського порядку в залі судового засідання, розблокування нарадчої кімнати, припинення тиску та протиправних посягань на головуючого суддю, його евакуацію.

Свій вишкіл судові охоронці Київщини підвищували на об’єктах та території Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду.

Головний акцент дій співробітників Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області під час навчання був спрямований на забезпечення охорони будівлі правосуддя, особистої безпеки суддів та учасників судового процесу в разі ускладнення обстановки та порушень громадського порядку.

Також судові охоронці відпрацьовували можливі ситуації та порядок дій у разі захоплення заручників та виявлення вибухонебезпечних предметів.

Варто додати, що проведення таких тактико-спеціальних навчань допомагають їх учасникам навчитися швидко приймати правильні рішення в разі ускладнення обстановки навколо судових установ, отримати практичний досвід взаємодії та відпрацювати спільний алгоритм дій між співробітниками Служби судової охорони і представниками інших правоохоронних органів з метою забезпечення безпеки органів та установ судової влади.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031