Судові охоронці Тернопільщини і Хмельниччини відпрацювали понад 10 нештатних ситуацій під час навчання із забезпечення безпеки судової установи

Судові охоронці Тернопільщини і Хмельниччини відпрацювали понад 10 нештатних ситуацій під час навчання із забезпечення безпеки судової установи

У Тернополі днями пройшло тактико-спеціальне навчання за участю співробітників Служби судової охорони з двох областей України – Тернопільської та Хмельницької.

Свій вишкіл із забезпечення надійної безпеки судової установи судові охоронці підвищували на базі Тернопільського апеляційного суду спільно з місцевими поліцейськими та рятувальниками.

Для учасників навчання керівництво змоделювало понад десять нештатних ситуацій. Зокрема, відбиття нападу на суд, протидія порушенням громадського порядку в заді судового засідання, захист та евакуація судді, пожежа та різноманітні способи її гасіння.

З перших хвилин тренування здавалося, що все відбувається насправді: мітинг, який розгорнувся під стінами суду, поліція зі спецзасобами та судові охоронці, які пліч-о-пліч боронять храм Феміди від безладдя.

За тактичним задумом, натовп радикально налаштованих людей прямував до будинку правосуддя, аби прорватися до нього. За лічені хвилини підрозділи утворили нерозривний ланцюг та відгородили молодиків від входу в будівлю. Завдяки чітким, впевненим та злагодженим діям судових охоронців захоплення храму Феміди вдалося уникнути. Проте мітингарі не поступалися та кинулися на охоронців правосуддя. Тому вони оперативно затримали та передали порушників громадського порядку в руки правоохоронців, які прибули на спецавтомобілі.

Наступний етап злагодження – відпрацювання взаємодії в залі судового засідання. Згідно зі сценарієм, невдоволені вироком громадяни активно чинили тиск на суддю. Крім того, намагалися в будь-який спосіб дістатися ближче “до тіла”. Охоронці Феміди захистили суддю та евакуювали його в безпечне місце.

Високий рівень професіоналізму продемонстрували співробітники Служби, які стримували натовп та створили коридор для службового автомобіля: особа, яка охороняється, лишилася неушкоджена й у супроводі судових охоронців покинула територію суду.

Для судових охоронців Тернопільщини та Хмельниччини це був перший досвід подібної взаємодії. Крім того, злагодження провели за скандинавською моделлю охорони громадського порядку, коли найважливіше – мінімально застосовувати силу та максимально бути командою.

– Ми прагнемо на високому рівні підготувати особовий склад до будь-яких викликів служби. Всі навички щоденно відпрацьовуються, і ми не допустимо порушення громадського порядку в наших судах. Під час спільних навчань співробітники отримали достатньо знань для вирішення нетипових ситуацій у реальному житті. Сьогодні їм вдалося працювати злагоджено та швидко приймати правильні рішення, – підсумував вишкіл співробітників двох територіальних управлінь начальник Територіального управління Служби у Тернопільській області  полковник Служби судової охорони Едуард Кольцов.

Високо оцінив вишкіл судових охоронців з двох областей і заступник голови Тернопільського апеляційного суду Василь Сарновський.

А в Крижопільському районному суді свої професійні навички із забезпечення безпеки судової установи удосконалювали співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області спільно з працівниками  Національної поліції.

В умовах, максимально наближених до реальних, судові охоронці разом із поліцейськими вирішували ситуаційні завдання щодо припинення порушень громадського порядку в приміщенні суду та на прилеглій території. Блокування спроби проникнення в будівлю суду невідомих осіб, витіснення із зали судового засідання порушників громадського порядку, попередження спроби нападу на суддю – співробітники Служби мають бути готові до будь-яких нештатних ситуацій під час несення служби на об’єктах судової влади.

Варто додати, що подібні спільні навчання співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області з представниками інших силових структур проводяться по всій області. Вони сприяють налагодженню практичних механізмів співпраці та формуванню в судових охоронців необхідних професійних і морально-психологічних якостей для виконання службових завдань із забезпечення безпеки судових установ.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031