У різних областях України пройшли тактико-спеціальні навчання, спрямовані на забезпечення ефективної організації охорони об’єктів системи правосуддя

У різних областях України пройшли тактико-спеціальні навчання, спрямовані на забезпечення ефективної організації охорони об’єктів системи правосуддя

Кінець минулого тижня пройшов у Службі судової охорони з акцентом на проведенні різних тактико-спеціальних навчань і тренувань, спрямованих на підвищення професійної майстерності судових охоронців щодо забезпечення безпеки установ системи правосуддя.

Так, на базі Черкаського апеляційного суду тактику дій у разі ускладнення обстановки навколо нього та порушень громадського порядку спільно відпрацювали співробітники двох територіальних управлінь Служби – у Черкаській області та у м. Києві та Київській області.

Як зазначив начальник Територіального управління Служби у Черкаській області полковник Служби судової охорони Анатолій Харенко, першочерговим завданням Служби є створення безпечних умов для всіх учасників судових процесів.

– У кожній складній ситуації потрібно діяти виважено й помірковано, але головне – завжди лишатися людиною. Ми маємо бути максимально сконцентровані й підготовлені до будь-якого розвитку подій, а вміння діяти на випередження та логічно продумувати свої кроки сприятимуть тому, аби відправлення правосуддя відбувалося в безпечних умовах, – додав він.

Під час навчання судові охоронці Черкащини та Київщини відпрацювали кілька сценаріїв можливого розвитку подій навколо судової установи: посилення охорони суду, стримування агресивно налаштованого натовпу та недопущення його до зали судового засідання, забезпечення особистої безпеки судді і його евакуація тощо.

А Миколаївський апеляційний суд став місцем проведення масштабного антитерористичного навчання, організованого координаційною групою Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Миколаївській області.

Загалом до участі в навчанні було задіяно понад 400 представників силових і державних органів області. Зокрема, сили й засоби СБУ, Національної поліції та поліції охорони, Територіального управління Служби у Миколаївській області, Національної гвардії України, Державної прикордонної Служби України, ДСНС, Миколаївської обласної державної адміністрації та Миколаївської мерії.

За задумом навчання, під час судового засідання група терористів, невдоволена рішенням суду, використовуючи зброю та вибухівку, захоплює приміщення зали судових засідань з усіма учасниками судового процесу. Забарикадувавшись у залі судових засідань, злочинці, погрожуючи вбивством заручників та підривом будівлі, висунули політичні вимоги та змогу безперешкодно виїхати до тимчасово окупованої АР Крим.

Під час спроби виїхати з міста автобус із терористами було заблоковано бронетехнікою, а спецпризначенцями СБУ проведено операцію зі знешкодження терористів і звільнення заручників.

За оцінкою керівництва навчанням, всі його учасники успішно виконали поставлені перед ними завдання.

На об’єктах ще одного апеляційного суду – Рівненського – свою професійну майстерність під час спільного тактико-спеціального навчання удосконалювали співробітники Територіального управління Служби у Рівненській області та військовослужбовці Національної гвардії України.

Разом вони відпрацювали тактичні дії в разі непокори осіб, що перебувають під вартою, спроби їх втечі з приміщення суду як самостійно, так і за допомоги сторонніх осіб.

На Житомирщині спільне тактико-спеціальне навчання судових охоронців та працівників Національної поліції пройшло на базі Чуднівського районного суду.

Тематика його проведення передбачала відпрацювання дій наряду та додаткових сил Територіального управління Служби у Житомирській області з припинення  порушень громадського порядку на території та в приміщеннях судової установи, затримання злісних порушників спокою й передавання їх поліцейським.

Як зазначив заступник начальника (зі служби) Територіального управління Служби у Житомирській області підполковник Служби судової охорони Андрій Лозко, подібні навчання з відпрацювання дій з охорони та забезпечення безпеки судових установ проводитимуться й надалі на всіх об’єктах правосуддя області.

На Закарпатті місцем проведення спільного тактико-спеціального навчання було обрано Хустський районний суд.

Співробітники Територіального управління Служби у Закарпатській області разом із поліцейськими та рятувальниками ДСНС відпрацьовували порядок дій у разі порушень громадського порядку, протиправних дій осіб, що перебувають під вартою або ув’язнених під час конвоювання із спеціального автомобіля до зали судового засідання.

Також для працівників апарату суду було проведено протипожежне тренування та практикум надання долікарської медичної допомоги.

Такі тактико-спеціальні навчання і тернування допомагають співробітникам Служби судової охорони удосконалювати власну професійну майстерність і відпрацювати спільні дії з іншими силовиками із забезпечення надійної охорони та безпеки судових установ в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Погода

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31