У різних регіонах України судові охоронці спільно з представниками інших правоохоронних органів тренувалися забезпечувати безпеку судових установ

У різних регіонах України судові охоронці спільно з представниками інших правоохоронних органів тренувалися забезпечувати безпеку судових установ

Співробітники Служби судової охорони продовжують удосконалювати свою професійну майстерність під час тактико-спеціальних навчань, що проводяться із залученням представників інших правоохоронних органів.

Так, сьогодні, 19 серпня, на Слобожанщині співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Харківській області тренувалися разом із працівниками Національної поліції та фахівцями ДСНС на базі Зміївського районного суду.

Навчання розпочалося з протипожежного тренування, під час якого судові охоронці відпрацювали алгоритм дій з надходженням сигналу пожежної тривоги, евакуації працівників та відвідувачів суду.

Далі учасники навчання відпрацювали взаємодію під час ускладнення обстановки на посту пропуску та охорони до судової установи, коли група невідомих осіб намагалася проникнути до будівлі суду. Судові охоронці, застосовуючи різні тактичні прийоми, заблокували дії агресивних молодиків, а злісних порушників громадського порядку передали працівникам Національної поліції.

– Коли алгоритм дій доведений до автоматизму, ми можемо говорити про напрацювання стресостійкості та необхідних психологічних навичок у наших співробітників. Крім того, працівники судових установ також мають чітко розуміти, як діяти в тій чи тій кризовій ситуації, тому від дій кожної зі сторін залежить кінцевий результат, – зазначив начальник Територіального управління Служби у Харківській області полковник Служби судової охорони Андрій Марущенко.

На Хмельниччині тактико-спеціальне навчання пройшло сьогодні на об’єктах Віньковецького районного суду.

Вгамувати невдоволених судовим рішенням, врятувати суддю від посягань та знайти замасковану вибухівку – такі завдання стояли перед співробітниками Територіального управління Служби у Хмельницькій області в межах навчання.

За тактичним задумом, під час слухання справи присутні в залі засідання громадяни намагалися тиснути на суддю та відверто йшли на конфлікт. Градус напруги невпинно зростав, тому присутні в залі судові охоронці оперативно сповістили про ускладнення обстановки групу підсилення. Охоронці Феміди діяли за напрацьованим алгоритмом: порушників громадського порядку затримали та передали в руки правоохоронців Нацполіції. Тимчасом інша група співробітників Служби подбала про безпеку судді.

– Судді мають приймати рішення цілком незалежно й мати змогу діяти без стороннього впливу, тиску та погроз. Завдання співробітників Служби судової охорони – забезпечити їм такі умови, – наголосив начальник служби Територіального управління Служби у Хмельницькій області майор Служби судової охорони Андрій Вишинський.

Наступні завдання, які розв’язували охоронці Феміди спільно з поліцейськими та рятувальниками в межах навчання, – знайти закладену в будівлі суду вибухівку та мінімізувати наслідки займання. З цими завданнями учасники тренування впоралися на відмінно.

Подібне тактико-спеціальне навчання судових охоронців та поліцейських пройшло напередодні на Миколаївщині на базі Очаківського міськрайонного суду.

Тут співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області спільно з правоохоронцями місцевого відділку поліції відточували злагодженість дій з припинення порушень громадського порядку в залі засідань, проявів неповаги до суду, забезпечення фізичної безпеки суддів та учасників судового процесу.

Такі тактико-спеціальні навчання є невід’ємною складовою службової діяльності Служби судової охорони. Щоразу, відпрацьовуючи на різних об’єктах судової влади тактичні завдання, судові охоронці навчаються миттєво вживати заходів реагування і злагоджено протидіяти нештатним ситуаціям.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930