У різних регіонах України судові охоронці спільно з представниками інших правоохоронних органів тренувалися забезпечувати безпеку судових установ

У різних регіонах України судові охоронці спільно з представниками інших правоохоронних органів тренувалися забезпечувати безпеку судових установ

Минулий тиждень завершився в Службі судової охорони проведенням у низці областей України тактико-спеціальних навчань із залученням представників інших силових структур.

Одне з найбільш масштабних тренувань пройшло 10 липня в Житомирському Будинку правосуддя, в якому розташовуються Корольовський та Богунський районні суди обласного центру.

До проведення навчання, загальну координацію якого здійснювали співробітники Служби безпеки України, залучили співробітників та працівників антитерористичного центру СБУ, Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області, Національної гвардії України, головних управлінь Національної поліції та ДСНС області.

Головна мета проведення навчання полягала у злагодженні дій судових охоронців з представниками інших силових та правоохоронних органів в разі захоплення заручників в будівлі суду.

Зокрема, в ході тренування його учасники відпрацювали алгоритм спільних дій щодо інформування суб’єктів взаємодії про надзвичайну подію в судовій установі, евакуацію працівників та відвідувачів суду, оточення периметру будівлі суду до прибуття підрозділів СБУ, Нацполіції та Нацгвардії, а також, безпосередньо, звільнення заручників.

– Подібні навчання із залученням співробітників Служби судової охорони та інших правоохоронних органів й надалі проводитимуться на постійній основі на різних об’єктах системи правосуддя області, – зазначив начальник Територіального управління Служби у Житомирській області полковник Служби судової охорони Геннадій Герасимчук.

На Київщині на базі Таращанського районного суду Київської області свою майстерність у захисті установи правосуддя відточували співробітники Територіального управління Служби судової охорони у місті Києві та Київській області.

За сценарієм тактико-спеціального навчання судові охоронці припиняли групові порушення громадського порядку біля будівлі суду та у залі судових засідань, проводили евакуацію працівників та відвідувачів установи. Зокрема, не багаточисельними, але вправними силами охоронці Феміди столичного регіону стримували агресивно налаштованих громадян, попереджували правопорушення з боку учасників судового процесу та забезпечували охорону об’єкту на час проведення обстеження фахівцями вибухотехнічного підрозділу Нацполіції.

Ще одне спільне тактико-спеціальне навчання судових охоронців та представників інших правоохоронних органів пройшло на Закарпатті.

Тут на базі Мукачівського міськрайонного суду спільно взаємодіяли співробітники одразу двох територіальних управлінь Служби судової охорони: у Закарпатській та Львівській областях. До навчання також приєдналися й працівники Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.

Спільно учасники навчання відпрацьовували порядок дій в разі ускладнення обстановки навколо судової установи та в залі судового засідання: стримували агресивно налаштований натовп, припиняли спроби зриву судового засідання та прояви неповаги до суду, забезпечували особисту охорону судді тощо.

Варто додати, що подібні тактико-спеціальні навчання є невід’ємною частиною службової діяльності Служби судової охорони. Щоразу, відпрацьовуючи на різних об’єктах судової влади тактичні завдання, судові охоронці навчаються миттєво вживати заходів реагування і злагоджено протидіяти нештатним ситуаціям.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031