У суді Хмельницького судові охоронці, поліцейські, бійці “Альфи” СБУ та Нацгвардії провели навчальну операцію “Заручник”

У суді Хмельницького судові охоронці, поліцейські, бійці “Альфи” СБУ та Нацгвардії провели навчальну операцію “Заручник”

На базі Хмельницького апеляційного суду 12 червня відбулося масштабне тактико-спеціальне навчання із залученням співробітників Служби судової охорони, бійців ЦСО “Альфа” СБУ, військовослужбовців Національної гвардії України та працівників Нацполіції.

Судові охоронці спільно з представниками інших силових структур відпрацьовували взаємодію під час виникнення нештатних ситуацій одночасно на трьох локаціях: у дворі храму Феміди, у залах судових засідань та на вході до суду.

Навчання розпочалося в одному із залів судового засідання. За тактичним задумом, група підтримки одного із засуджених, вкрай невдоволена вироком, чинила тиск на суддю. Молодики спробували розпалити конфлікт, напали на правоохоронців та спробували пошкодити скляне загородження. Миттєво за сигналом до зали прибув підрозділ Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області, який заблокував порушників громадського порядку, а поліцейські їх затримали.

Водночас співробітники іншого підрозділу судових охоронців провели евакуацію судді із зали судового засідання до автомобіля.

У дворі Апеляційного суду бійці Нацгвардії відпрацювали завдання з припинення втечі засуджених із-під варти. Паралельно інша група нацгвардійців спільно з підрозділом Служби судової охорони стримували агресивний натовп, який намагався прорватися на прилеглу територію.

А далі за планом навчання розпочалася широкомасштабна операція зі звільнення заручників. Згідно з легендою, терористи взяли в заручники суддю. Бійці “Альфи” безшумно проникнули до зали судового засідання і за мить “злочинців” у кайданках вивели на вулицю.

Як розповів начальник Територіального управління Служби у Хмельницькій області полковник Служби судової охорони Сергій Мельник, мета проведення масштабного навчання полягала в комплексному відпрацюванні судовими охоронцями спільно з представниками інших силових структур тактики звільнення заручників та удосконалення алгоритму дій у разі виникнення нештатних ситуацій.

– Під час імітованих сценаріїв порятунку людей, яких зловмисники незаконно утримували, підрозділи Служби судової охорони мали змогу випробувати свої сили та вивчити, як це робить спецпідрозділ “Альфа”. Ми вдячні нашим колегам за наданий колосальний практичний досвід. Впевнений, нові знання та регулярні тренування підвищать рівень підготовки охоронців Феміди, – зазначив полковник Служби судової охорони Сергій Мельник.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031