Упродовж цього тижня у Службі судової охорони було проведено понад 70 тактико-спеціальних навчань і тренувань із забезпечення безпеки судових установ

Упродовж цього тижня у Службі судової охорони було проведено понад 70 тактико-спеціальних навчань і тренувань із забезпечення безпеки судових установ

Упродовж цього тижня в усіх 24 територіальних управліннях Служби судової охорони було організовано і проведено понад 70 тактико-спеціальних навчань і тренувань, спрямованих на забезпечення надійної охорони і безпеки органів та установ судової влади.

Наймасштабніше тактико-спеціальне навчання пройшло 12 лютого в Луцьку. Для його проведення до Волинського апеляційного суду прибули понад 60 співробітників територіальних управлінь Служби судової охорони у Волинській та Рівненській областях, представників обласних управлінь Служби безпеки України, Національної поліції, військовослужбовців Національної гвардії України та фахівців-рятувальників.

Діяти на випередження, змоделювати та попередити дії правопорушника, припинили спробу нападу на суддю і конвой, утворити безпечний коридор для конвойного автомобіля – ці та інші завдання відпрацювали учасники цього тактико-спеціального навчання.

З особливою наполегливістю судові охоронці відпрацювали тактичні прийоми блокування та видалення із зали судового засідання порушників громадського порядку. А співробітники обласного управління Служби безпеки України провели для учасників навчання практичний інструктаж із заходів безпеки в разі виникнення терористичної загрози.

Одне із завдань з високим рівнем складності дало змогу співробітникам Служби судової охорони практично відпрацювати психологічні прийоми врегулювання ситуації з особою, яка здійснила спробу пронесення вибухонебезпечного предмету, та забезпечити евакуацію осіб, що перебувають у зоні небезпеки.

Завершилося навчання демонстрацією співробітниками підрозділу особистої безпеки суддів Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області, зона обслуговування якого поширюється на Волинь, відбиття нападу на суддю під час його супроводу.

– До зони відповідальності підрозділів швидкого реагування та особистої безпеки суддів нашого територіального управління відносяться три області на Заході України. Тому для ефективного реагування на надзвичайні події важливо знати об’єкти судової влади в інших областях та проводити бойове злагодження усіх служб, – зазначив начальник Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області полковник Служби Віктор Мороз.

Підбиваючи підсумки спільного навчання, начальник Територіального управління Служби судової охорони у Волинській області полковник Служби Володимир Сюйва подякував усім учасникам за злагоджені дії та чітке виконання завдань.

– У кожному навчанні ми моделюємо ситуації, які можуть виникнути під час несення служби в судових установах. Не важливо які погони ми носимо, важливо навчитися спільно приймати виважені, швидкі рішення та діяти злагоджено для забезпечення безпеки усіх без винятку людей, які перебувають у стінах судової установи, – підкреслив полковник Служби судової охорони Володимир Сюйва.

На Черкащині в останній день цього тижня спільне тактико-спеціальне навчання за участю співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області, поліцейських кінологічної та вибухотехнічної служб обласного управління Нацполіції, фахівців ДСНС пройшло на базі Черкаського апеляційного суду.

З метою належної організації безпеки в органах та установах системи правосуддя учасники навчання поетапно відпрацювали оперативні дії в разі виявлення вибухового пристрою на прилеглій до суду території та провели тренування з ліквідації умовного загорання в приміщенні суду.

– В нашій справі успіх залежить не тільки від рівня підготовки судових охоронців, але й від правильності прийнятих рішень, розсудливості, принциповості, вмінні передбачати ситуацію та її подальший розвиток. Тому ми постійно навчаємося, удосконалюємо та шліфуємо навички аби перебувати в готовності до реагування на можливі нештатні ситуації, – зазначив начальник Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області полковник Служби Анатолій Харенко.

На Київщині судові охоронці столичного регіону навчалися протидіяти порушникам громадського порядку на базі Броварського міськрайонного суду.

Тут співробітники підрозділів охорони та швидкого реагування Територіального управління Служби судової охорони у місті Києві та Київській області тренувалися взаємодіяти у забезпеченні належного правопорядку під час  проведення судових засідань. Зокрема, обмежували доступ до будівлі правосуддя громадянам з небезпечними предметами та тим, які вчиняють хуліганські дії, захищали суддів та учасників судового процесу, проводили їх евакуацію та припиняли порушення громадського порядку з боку невдоволених учасників процесу.

Господарський суд Житомирської області став місцем проведення спільного тактико-спеціального навчання співробітників Служби судової охорони, фахівців вибухотехнічної служби обласного главку Нацполіції та обласного управління ДСНС.

В ході теоретичної частини учасники навчання розв’язували завдання в разі отримання повідомлення про замінування будівлі суду, виявлення вибухонебезпечного предмета, обвалу будівлі та евакуації потерпілих. Практична частина навчання складалася з відпрацювання дій у випадку порушення громадського порядку в приміщенні та на території суду.

– Головним завданням Служби судової охорони є захист кожного, хто перебуває у стінах суду. Такі навчання проводяться для того, аби краще розуміти роль кожного суб’єкта взаємодії та відшліфувати спільні дії судової охорони, правоохоронців, рятувальників, представників судової гілки влади для убезпечення всіх учасників судового процесу, – констатував начальник Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області полковник Служби Геннадій Герасимчук.

На Закарпатті судові охоронці пліч-о-пліч з поліцейськими та рятувальниками 12 лютого відпрацювали алгоритми дій під час пожежі, отриманні повідомлення про  замінування та спробі групи агресивних молодиків прорватися до Свалявського районного суду.

Подібні ситуаційні завдання співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області розв’язували спільно з поліцейськими, рятувальниками та вибухотехніками й під час навчання у Закарпатському окружному адміністративному суді.

А на Херсонщині місцем проведення тактико-спеціального навчання судових охоронців, поліцейських та військовослужбовців Нацгвардії було обрано Херсонський міський суд.

За легендою навчання, під час розгляду резонансної судової справи в залі засідань виникли суперечки, які переросли у грубі порушення громадського порядку. Співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області відпрацювали дії з наведення ладу в залі судового засідання та забезпечення безпеки учасників процесу й працівників суду.

Також під час навчання було відпрацьовано порядок взаємодії між судовими охоронцями, нацгвардійцями та поліцейськими з протидії штурму та блокуванню агресивно налаштованими молодиками спеціального автомобіля поліції.

– Основна мета проведення таких тренувань – налагодження взаємодії, відпрацювання спільних дій Служби судової охорони, Національної поліції та Національної гвардії під час проведення резонансних судових засідань, а також під час виникнення надзвичайних ситуацій, – зазначив начальник Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області полковник Служби Вадим Матвєєв.

Напруженим цей тиждень видався й для співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області.

Спільні з підрозділами поліції охорони, військовослужбовцями Нацгвардії та рятувальниками ДСНС тактико-спеціальні навчання відбулися на базі трьох судових установ: Миколаївського апеляційного суду, Жовтневого районного суду Миколаївської області та Корабельного районного суду м. Миколаєва.

Учасники навчань разом відпрацювали алгоритми дій при виникненні позаштатних ситуацій як у приміщенні судів, зокрема залах судових засідань, так і на прилеглій до судів територій.

По завершенні тактико-спеціальних навчань і тренувань їх учасники детально проаналізували набуті практичні навички співробітників та працівників задіяних підрозділів, поділилися думками й напрацьованою технікою з підвищення рівня професійної підготовки, удосконалення тактики дій для якісного несення служби з охорони і забезпечення безпеки судових установ.

 

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31