Валерій Бондар: Допомога Канади дозволила Службі судової охорони в короткі строки стати на ноги, розвинутися й більш упевнено дивитися в майбутнє

Валерій Бондар: Допомога Канади дозволила Службі судової охорони в короткі строки стати на ноги, розвинутися й більш упевнено дивитися в майбутнє

У режимі відеоконференції 16 вересня відбулося підсумкове онлайн-засідання Керівного комітету Українсько-канадського Проєкту підтримки судової реформи (SJRP).

Зустріч було присвячено підсумкам роботи за всі п’ять років, відколи цей міжнародний проєкт реалізується в Україні.

У роботі відеоконференції з української сторони взяли участь виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, заступниця Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна, Голова Служби судової охорони Валерій Бондар, заступник керівника секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Олександр Биструшкін, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та інші представники судової влади України.

Канадську сторону представляли виконавча директорка Національного суддівського інституту Канади Даніелл Мей-Куконато, директорка Програми розвитку в Україні Посольства Канади в Україні Ешлі Малруні, директор відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков, старша керівниця Управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Наталія Городецька, директор Українсько-канадського Проєкту підтримки судової реформи Любомир Маркевич та інші.

Відкриваючи роботу відеоконференції, виконавча директорка Національного суддівського інституту Канади Даніелл Мей-Куконато зазначила, що в час великих змін і трансформацій в Україні, у час обмежень, пов’язаних із пандемією Covid-19, Проєкт зробив вагомий внесок у впровадження судової реформи в Україні. А директорка Програми розвитку в Україні Посольства Канади в Україні Ешлі Малруні подякувала представникам всіх інституцій судової влади України за велику вмотивованість та активність у реалізації тектонічних змін системи українського правосуддя.

Директор відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков відзначив значний успіх Проєкту в таких напрямах, як судові адміністрування та комунікації, гендерна рівність й, особливо, забезпечення судової безпеки.

– Завдяки високому професіоналізму Голови Служби судової охорони Валерія Бондаря та співробітників Служби система забезпечення безпеки правосуддя менш ніж за два роки стала на рейки і є невід’ємною складовою судової влади України, – наголосив Олег Шаков.

А виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький у своїй промові зазначив, що Служба судової охорони як абсолютно новий проєкт у системі правосуддя країни стала успішною саме завдяки дієвій підтримці канадської сторони.

У своєму виступі перед учасниками зустрічі Голова Служби судової охорони Валерій Бондар подякував канадським колегам за допомогу, яку надав Уряд Канади в питаннях становлення й розвитку Служби судової охорони. Адже саме досвід та основні принципи діяльності Служби шерифів канадської провінції Британська Колумбія стали ключовими в розбудові української Служби судової охорони.

– Вбудованість судової охорони саме в систему судочинства, прозорість, наближеність до людей, повага до їхніх прав і свобод стали основою формування засад діяльності Служби судової охорони в Україні, – зазначив Валерій Бондар.

Він також додав, що головні уроки й висновки, отримані в плідній співпраці з канадськими партнерами, були інтегровані до відповідних керівних документів і впроваджені в діяльність Служби. Це, зокрема, системна робота з оцінки ризиків, здійснення стратегічного планування, вимогливість до відбору персоналу, забезпечення необхідного рівня професіоналізму співробітників, надання рівного права жінкам і чоловікам обіймати посади в Службі, роль командної роботи, важливість міжвідомчої комунікації та координації зусиль тощо.

– Канада першою подала руку допомоги Службі судової охорони, і ця допомога дозволила нам не тільки в короткі строки стати на ноги, а й розвинутися та більш упевнено дивитися в майбутнє, – наголосив Голова Служби судової охорони Валерій Бондар.

Під час відеоконференції сторони детально розглянули досягнення Українсько-канадського Проєкту підтримки судової реформи, зокрема, поведінкові й інституційні зміни: збільшення цілісності та гендерної чутливості застосування права судовою системою України, підвищення рівня прозорості й об’єктивності відбору суддів і дисциплінарних процедур, ефективності та реагування на потреби клієнтів судового адміністрування тощо.

Учасники відеоконференції висловили сподівання, що Українсько-канадський Проєкт підтримки судової реформи (SJRP) і надалі продовжуватиме свою роботу, допомагаючи успішно завершити судову реформу в Україні.

 

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031