Заява прес-служби Служби судової охорони

Заява прес-служби Служби судової охорони

Протягом останніх днів деякі засоби масової інформації розмістили на своїх ресурсах в інтернет-мережі матеріали під заголовками: “Зарплату в Службі судової охорони визначила Рада”, посилаючись на ухвалений Верховною Радою України Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони”.

Зокрема, у матеріалах ішлося, що “співробітники центрального органу управління Служби судової охорони, посада яких віднесена до найнижчих за умовами оплати праці держслужбовців, отримають посадовий оклад на рівні відповідного співробітника апарату Верховного суду, а співробітники територіальних підрозділів Служби судової охорони – на рівні відповідних співробітників апарату апеляційного суду. Співробітники Служби судової охорони є держслужбовцями, а їхній вступ на службу здійснюється відповідно до закону “Про державну службу””.

Прес-служба Служби судової охорони уповноважена заявити, що вищенаведені в матеріалах деяких ЗМІ твердження абсолютно не відповідають дійсності!

В ухваленому Законі України “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони” йдеться про можливість утворення державної служби в Службі та її територіальних підрозділах. Тобто, Голові Служби судової охорони надаються повноваження керівника державної служби в Службі судової охорони, а начальникам територіальних підрозділів – у територіальних підрозділах Служби.

Але це не означає, що всі співробітники Служби судової охорони стануть державними службовцями з відповідним рівнем оплати праці. Наразі загальна чисельність Служби становить 5 100 осіб, зокрема 93 % співробітників, 7 %  працівників.

Рівень грошового забезпечення співробітників Служби чітко визначений і регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 289 “Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони”.

Ухвалений народними депутатами Закон України дозволяє саме для працівників Служби, яких на сьогодні лише 7% загальної чисельності, впровадити державну службу. Водночас це не означає, що абсолютно всі посади працівників Служби стануть посадами державних службовців.

Варто також додати, що бюджетні призначення Службі судової охорони на 2021 рік у частині оплати праці працівників поки що не дозволяють перевести ці посади в посади державних службовців із відповідним рівнем оплати праці.

Архів новин

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031