Запобігання конфлікту інтересів

ОНЛАЙН НАВЧАННЯ

Безкоштовний навчальний онлайн-курс “Конфлікт інтересів: треба знати!” на платформі громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів “Prometheus”, спрямований на підвищення рівня стандартів доброчесності щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також інших обмежень та зобов’язань, передбачених Законом.

З часу започаткування курсу у ньому взяло участь понад 40 тис. слухачів. Результати зазначеного онлайн-курсу засвідчили неабияку зацікавленість слухачів до навчання доброчесній поведінці, невід’ємним елементом якої є дотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, обмежень щодо одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб.

З метою удосконалення отриманих базових знань про конфлікт інтересів бажаючі мають можливість удосконалити знання про конфлікт інтересів під час поглибленого онлайн-курсу “Конфлікт інтересів: требазнати! Від теорії до практики”.

Зокрема, в поглибленому онлайн-курсі існує можливість ознайомитися з переліком типових ситуацій, які зумовлюють наявність у особи приватного інтересу, детальніше вивчити питання щодо запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю корпоративних прав, ознайомитися з типовими помилками при врегулюванні конфлікту інтересів, щоб не допускати їх у своїй діяльності та інші актуальні, з точки зору правозастосування, питання.

ДО ВІДОМА

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» № 140-ІХ, який набрав чинності з 18 жовтня 2019 року, внесено оновленою список близьких осіб (близькі особи – члени сім’ї суб’єкта, зазначеного у частині першій статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка), сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта)

– Відповідальність за порушення законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції